Погода & Радар
Стартовая страница / Новости погоды

Погодные новости - Следите за погодой в реальном времени

03:00
21 марта 2023 г.

Прогноз погоди
Локальні дощі та незвичні температури

Прогноз погоди

Найближчими днями в Україні очікуються локальні дощі та незвично високі температури.

21 березня, в Україні переважатиме суха, приємна погода. У Києві очікується до +14 °C, мінлива хмарність. Невеликі дощі пройдуться на Заході, відповідно температури повітря дещо знизяться: 10-14 градусів тепла. На решті територій країни схожі температурні показники. Лише на Харківщині прогнозується до +7 °C. Крім того, дощі також ймовірні у північно-східних областях. Погода буде безвітряною. Вночі стовпчики термометра опустяться до 0..+5 °C.

Прогноз погоди21 березня в Україні очікуються короткочасні дощі.

22 березня, у середу, можливі дрібні дощі по всій Україні, але дуже короткочасні. Найбільш вірогідні опади у Чернівецькій та в Кіровоградській областях. В інших регіонах домінуватиме хмарна погода із частими проясненнями. У столиці температура повітря складе +12 °C. Температури по Україні коливатимуться від +11 °C до +15 °C. Нічні температури становитимуть 1-6 градусів вище нуля.

Прогноз погодиПрогноз опадів на 22 березня. Натисніть на карту, щоб перейти на Радар дощу.

23 березня, погода буде радувати своїм теплом та сонцем. Опадів не передбачається. Температури повітря будуть вищими, ніж середні для цього періоду. У Києві вдень прогріється до +17 °C. Гарна погода очікується у всіх областях, з температурою від +15 °C до +18 °C. Насолоджуйтеся сонцем, адже на вихідних знову прогнозується мінлива погода з дощами.

Прогноз погоди

Перевіряйте погоду з картами Радарів у реальному часі.

Редакція Погода & Радар
Присылайте нам свои фото или видео
10:45
20 марта 2023 г.

Весняне рівнодення
Дні стають довшими!

весняне рівнодення

20 березня, весняне рівнодення знаменує початок астрономічної весни. Від сьогодні тривалість днів збільшуватиметься порівняно з тривалістю ночей аж до літнього сонцестояння в червні.

Астрономічні пори року – це положення орбіти Землі відносно Сонця з урахуванням рівнодення і сонцестояння. Це пов'язано з нахилом осі обертання Землі на 23,5 градуса по відношенню до її орбіти навколо Сонця.

Оскільки сезони мають різну тривалість, дата початку нового сезону може припадати на різні дні щороку. Цього року астрономічна весна починається 20 березня о 23:24 і закінчується 21 червня, коли відбудеться літнє сонцестояння.

У південній півкулі Землі відбувається протилежне явище: на цю дату припадає осіннє рівнодення, що знаменує початок астрономічної осені.

чотири пори року

У полярних регіонах, у північній півкулі починається довгий полярний день, а в південній – полярна ніч, кожна з яких триває 6 місяців.

Надсилайте нам фотографії!

А ви зафіксували перші ознаки весни на фотографіях? Ми з нетерпінням чекаємо на них, а найкращі будуть опубліковані в додатку або на нашій сторінці у Facebook. Натисніть тут, щоб завантажити фото- чи відеофайли.

Сонцестояння і рівнодення вважаються астрономічними точками переходу між сезонами і знаменують ключові етапи астрономічного циклу Землі. Протягом року відбувається два рівнодення (весняне та осіннє) і два сонцестояння (літнє та зимове).

Дати рівнодення і сонцестояння не є фіксованими через еліптичну орбіту Землі навколо Сонця. На початку січня Сонце знаходиться найближче (так званий перигелій), а на початку липня – найдалі (афелій) від нас.

Астрономічна весна

Метеорологічні сезони виводяться шляхом поділу року на чотири періоди по три місяці кожен. Ці пори року збігаються з григоріанським календарем, що полегшує спостереження і прогнозування погоди, а також порівняння сезонної та місячної статистики. Згідно з метеорологічним календарем, перший день весни завжди припадає на 1 березня, а останній – на 31 травня.

Редакція Погода & Радар
03:57
20 марта 2023 г.

Рекордний "Фредді"
Такого циклону ще ніколи не було

freddyСупутниковий знімок тропічного циклону "Фредді". - © NASA.

Тропічний циклон на ім'я "Фредді" увійшов у світову метеорологічну історію. Жоден інший циклон не панував над океанами так довго.

Як повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), циклон перетинає води Індійського океану та узбережжя східної Африки вже 37 днів. Попередній рекорд найдовшого циклону належав урагану Джон у 1994 році, який протримався в Атлантиці 31 день.

radarМомент наступного удару циклону "Фредді" по узбережжю Мозамбіку зафіксував Радар вітрів.

"Фредді" виявився рекордсменом і з інших причин. Він був одним з небагатьох циклонів, які перетнули Індійський океан зі сходу на захід і кілька разів досягали узбережжя Мадагаскару і Мозамбіку.

Він також досяг найвищого рівня накопиченої циклонічної енергії (ACC) серед усіх описаних циклонів. Було зареєстровано аж сім окремих раундів швидкої інтенсифікації. На жаль, він також виявився смертоносним. На сьогоднішній день він забрав 134 життя.

Редакція Погода & Радар
02:29
19 марта 2023 г.

Наскільки великий ризик
Чи впаде астероїд на Землю у 2046 році?

teaser-asteroid

Повідомлення про нібито неминуче зіткнення з астероїдом набувають все більшого розмаху. Кажуть, що астероїд 2023 DW становить серйозну загрозу і зіткнеться із Землею в лютому 2046 року. Ось наскільки ймовірним є цей сценарій.

У День святого Валентина, 14 лютого 2046 року, Земля зіткнеться з нещодавно відкритим астероїдом. Це погана новина, яка зараз циркулює в соціальних мережах. Ніколи раніше NASA не давало потенційно небезпечному небесному тілу такого високого ризику зіткнення з Землею.

Але те, що на перший погляд звучить драматично, при ближчому розгляді виявляється лише припущеннями, прикрашеними уявою.

Ризик зіткнення надзвичайно малий

Це правда, що це небесне тіло, яке було відкрите лише 26 лютого, перетинає орбіту Землі, і трохи менше ніж через 23 роки астероїд під назвою 2023 DW підійде дуже близько до нашої планети. Однак, згідно з попередніми розрахунками вчених, ризик зіткнення є незначним.

Астероїди, що наближаються до Землі, – не така вже й рідкісна подія.Астероїди, що наближаються до Землі, – не така вже й рідкісна подія. - © NASA/WO

За даними NASA, ймовірність зіткнення з Землею наразі становить лише 0,18%. У міру того, як буде отримано більше даних про орбіту цього небесного тіла, вчені вважають, що ризик зіткнення з цим астероїдом може знизитися майже до нуля.

В чотири рази далі, ніж Місяць

Навіть зараз найбільш вірогідним сценарієм є проходження небесного тіла 2023 DW на відстані близько 1,4 мільйона кілометрів, що приблизно в чотири рази перевищує відстань між Землею та Місяцем. Астероїд, діаметр якого, за оцінками, становитиме від 30 до 80 метрів, буде видимим лише за допомогою телескопів.

Якби небесне тіло такого розміру дійсно врізалося в Землю, ударна хвиля від його вибуху в атмосфері могла б завдати значної шкоди земній поверхні. Однак важко повірити, що воно могло б досягти землі цілим і неушкодженим, і більш вірогідним є частковий розпад в атмосфері.

Редакція Погода & Радар
02:03
17 марта 2023 г.

Погодна тенденція
Як зміниться погода в наступні тижні?

погодна тенденціяРозширення ісландського мінімуму (позначеного літерою "L") призведе до південно-західної циркуляції повітряних мас.

Починаючи з цих вихідних потеплішає, а до кінця наступного тижня високі температури перевищать 16-18 градусів на значній території України.

Однією з атмосферних закономірностей, яка часто знаменує фактичний прихід весни, є встановлення ісландських мінімумів над північно-західною Європою і переважно південно-західна циркуляція в центральній і південно-східній Європі.

Ця циркуляція приносить теплі повітряні маси з Середземномор'я та північної Африки, що стає причиною потепління наприкінці березня та на початку квітня.

Тенденція збережеться і найближчими днями, тому погода буде теплою, з максимумами до 18-20 градусів тепла наприкінці наступного тижня. Деякі моделі прогнозування передбачають навіть вищі значення в окремі дні.

погодна тенденція в УкраїніМодель GFS прогнозує 26 березня максимальні температури до 20-23 градусів.

Мабуть, не дивно, що це потепління припадає якраз на день весняного рівнодення, який є астрономічним початком весни.

З підвищенням температури можна очікувати прискорення фенофази багатьох видів рослин, що призведе до цвітіння дерев.

Хоча погода в цілому буде гарною і сонячною, не обійдеться без дощів, які почнуться на заході країни і поступово охоплять інші області, рухаючись на схід.

погодна тенденціяКарта можливих опадів на 23 березня.

Після теплого періоду очікується похолодання, але поки що не зрозуміло, наскільки інтенсивним воно буде. Поточне моделювання показує, що існує велика ймовірність того, що це буде лише незначне зниження температури, але з дощами.

Ви можете слідкувати за погодними тенденціями для вашого місцезнаходження в розділі погоди на 14 днів, на головній сторінці нашого додатка.

Редакція Погода & Радар