Стартовая страница / Новости погоды /

21 грудня – День зимового сонцестояння та початок астрономічної зими

01:43
21 декабря 2024 г.

Найдовша ніч у році
21 грудня – День зимового сонцестояння

астрономічна зима

21 грудня відзначається День зимового сонцестояння – початок астрономічної зими у північній півкулі. У нас буде найкоротший день у році і найдовша ніч.

Календарна або астрономічна зима

Астрономічна зима починається 21 грудня, коли відбувається зимове сонцестояння й настає найкоротший день і найдовша ніч у році.

Рік поділяється на різні періоди – пори року. Вони характеризуються характерними астрономічними або кліматичними властивостями. З календарним початком зими, зазвичай 21 або 22 грудня, Сонце досягає найпівденнішої точки своєї видимої орбіти на небі. Тому цей день називають зимовим сонцестоянням. Сонце в цей час знаходиться на небі рівно на 23,5 градуса на південь від вертикального екватора. Це означає, що сонце в північній півкулі перебуває в найнижчій точці над горизонтом. У південній півкулі – це найдовший день року і водночас початок літа за календарем.

Ми говоримо про офіційний початок зими, коли маємо на увазі календарний початок зими. Однак, він базується не на календарі, а на положенні Землі по відношенню до Сонця. Тому термін астрономічний початок зими є точнішим.

Метеорологічна зима

На відміну від астрономічної зими, метеорологічна зима припадає на повні місяці: грудень, січень і лютий. Метеорологічно зима починається 1 грудня, тому що метеорологам зі статистичних міркувань було легше виділити три повних місяці на сезон, особливо в перші дні метеорології. Це полегшує порівняння погодних даних за більш тривалий період часу.

Таким чином, метеорологічна осінь закінчується 30 листопада. Таке визначення дала Всесвітня метеорологічна організація (ВМО). Взагалі, в метеорології весна, літо, осінь і зима завжди починаються в один і той же день.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
среда, 9 июля 2025 г.

Контраст температур

У багатьох країнах «літня перерва»
воскресенье, 8 июня 2025 г.

Рецепт грози

Що таке CAPE?
утворення грози
понедельник, 2 июня 2025 г.

Погодний лексикон

Як виникає гроза?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
понедельник, 7 июля 2025 г.

Тропічна ніч в Україні

Спати буде важко!
понедельник, 30 июня 2025 г.

Радар Вітру

Як дізнатися чи буде вітряно?
подвійна веселка
воскресенье, 29 июня 2025 г.

Оптичне явище

Чому у веселки сім кольорів?
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты | Заявление о доступности