Погода & Радар
Стартовая страница / Погодные новости /

Глобальні кліматичні аномалії липня 2022 року.

04:30
24 августа 2022 г.

Кліматичний дисбаланс
Звіт: третій найтепліший липень

Глобальні кліматичні аномалії липня 2022 року.Глобальні кліматичні аномалії липня 2022 року. - © Copernicus Climate Change Service/ECMWF.

Липень 2022 року став третім найтеплішим липнем у світі за всю історію спостережень, йдеться в кліматичному звіті Служби зміни клімату Європейського Союзу Copernicus. В Європі липень став шостим найтеплішим липнем за весь час спостережень.

У липні 2022 року на більшій частині території Європи температура була вище середнього базового показника 1991-2020 років, причому на південному заході і заході Європи температура була найвищою, що обумовлено інтенсивною та в деяких районах тривалою хвилею спеки в середині місяця. Температура нижче середнього переважала в смузі від Ісландії, через західну і центральну Скандинавію, Прибалтику, північно та південно-східну Україну і далі до Каспійського моря. У Грузії і на більшій частині території Туреччини температура також була в цілому нижчою за середньостатистичну.

Липнева спека в Європі

Під час теплової хвилі, що почалася в середині липня в Португалії, західній Франції та Ірландії були побиті багато рекордів.

Вперше в Англії була зафіксована температура +40 °C. Попередній національний температурний рекорд +38,7 °C був досягнутий або побитий на більш ніж 40 станціях, а в Лінкольнширі був зафіксований максимум +40,3 °C. В Уельсі і Шотландії також втановлені національні рекорди по максимальній денній температурі.

Спека поширилася далі на північ і схід: включаючи Німеччину і частини Скандинавії, причому в декількох місцях в Швеції були побиті не тільки місцеві липневі рекорди, а й всіх часів.

Липень на світовій мапі

Температура в Північній півкулі була в основному вищою за середню, з особливо великими позитивними аномаліями над центральною і північною частиною Північної Америки і великими частинами Азії. Навпаки, виділяються три великих регіони з температурою нижче середньої: східна частина росії, регіон, що межує із західною частиною Індійського океану від Африканського Рогу на заході до Південної Індії на Сході, де випало опадів набагато більше середнього, і Центральний регіон, що включає частини Західного Сибіру і Центральної Азії.

У Південній півкулі більшість температур вище середнього рівня були зареєстровані в центральній частині Південної Америки і Південній Африці, в той час як на більшій частині Австралії температури були нижче середнього рівня.

У глобальному масштабі липень 2022 року був:

  • на 0,38 °C тепліше, ніж у середньому за 1991-2020 роки для липня

  • один з трьох найтепліших липнів за всю історію спостережень, трохи холодніший від липня 2019 року і дещо тепліший за липень 2016. Ці відмінності настільки малі, що чітке ранжування неможливе.

Європейські аномалії середньої температури зазвичай більші та мінливіші, ніж глобальні аномалії. Середня Європейська температура в липні 2022 року була на 0,72 °C вище середньої температури 1991-2020 років, що стало шостим найтеплішим липнем в історії після липня 2006 року в цьому реєстрі даних. Однак він був на 1,0 °C холодніше найтеплішого липня, який спостерігався в 2010 році.

Редакція Погода & Радар
03:00
21 марта 2023 г.
Прогноз погоди

Прогноз погоди

Локальні дощі та незвичні температури

10:45
20 марта 2023 г.
Весняне рівнодення

Весняне рівнодення

Дні стають довшими!

03:57
20 марта 2023 г.
freddy

Рекордний "Фредді"

Такого циклону ще ніколи не було

Все статьи
Погода & Радар
веб-страница | приложение
Контакт
UA
Magyarország
Polska
România
Slovensko
Україна (українська)
Защита данных | Контакты