Стартовая страница / Новости погоды /

Наслідки страшних землетрусів у Туреччині

09:00
7 февраля 2023 г.

Катастрофічні землетруси
Тисячі загиблих та поранених

землетрус© dpa

Кілька руйнівних землетрусів сталися на південному сході Туреччини та півночі Сирії. Землетрус магнітудою 7,7 балів і десятки сильних підземних поштовхів залишили по собі величезні руйнування. Внаслідок землетрусів загинуло майже 5 000 людей. Однак очікується, що кількість жертв ще більше зросте.

У понеділок кілька потужних землетрусів спричинили значні руйнування на південному сході Туреччини та півночі Сирії. Епіцентр першого сильного землетрусу був біля міста Газіантеп, неподалік від кордону з Сирією.

Основний землетрус мав магнітуду 7,7 і стався о 3:17 ранку в понеділок, на глибині всього 10 кілометрів. Близько полудня в тому ж регіоні стався ще один землетрус магнітудою 7,5 балів.

Постраждали кілька провінцій, обвалилися тисячі будівель. Рятувальні команди були зібрані з усієї країни. На сьогоднішній день зафіксовано понад 240 афтершоків.

Настройки для внешнего контента

Защита данных

За офіційними даними, в результаті землетрусів у Туреччині та Сирії вже загинуло майже 5 000 людей, ще понад 23 500 отримали поранення. Тисячі людей, похованих під завалами, також можуть бути врятовані живими з-під уламків.

На північному заході Сирії також обвалилися численні будівлі, під завалами опинилися люди. Точні масштаби катастрофи досі невідомі. Кількість жертв, ймовірно, доведеться переглянути в бік збільшення.

Сильніші афтершоки

Через десятки підземних поштовхів люди провели ніч і ранні ранкові години на відкритому повітрі, незважаючи на сніг, дощ і холод. Багато хто не зможе повернутися до своїх домівок, оскільки вони зруйновані.

Аеропорт у Хатаї, на півдні Туреччини, був частково зруйнований. Асфальт злітно-посадкової смуги під тиском землетрусу зім'явся і розірвався. Наразі літаки більше не можуть злітати та приземлятися. Майже половина міста лежить у руїнах. Допомога з багатьох інших країн, в тому числі з України, вже в дорозі.

Через сильно пошкоджену інфраструктуру слід очікувати подальших серйозних руйнувань і ще більшої кількості жертв. Поштовхи землетрусів в Ізраїлі, Лівані, на Кіпрі та в Іраку також були відчутні.

Найсильніші землетруси за останні десятиліття

Експерти стамбульської сейсмологічної обсерваторії Канділлі говорять про найсильніший за останні десятиліття землетрус у Туреччині. За словами представників ЄС, він був одним з найсильніших у регіоні за останні 100 років.

У постраждалих регіонах межують дві найбільші континентальні плити: Африканська та Євразійська. Більшість населення Туреччини живе в постійній небезпеці землетрусів. У понеділок сталися численні землетруси вздовж зони розлому, що простягається з південного заходу на північний схід.

Один з найсерйозніших землетрусів за останні роки забрав життя понад 100 людей в Ізмірі в жовтні 2020 року.

У 1999 році Туреччина вже постраждала від одного з найстрашніших стихійних лих у своїй історії: землетрус магнітудою 7,4 бала в регіоні навколо північно-західного промислового міста Ізміт забрав життя понад 17 000 людей. У найбільшому місті Туреччини Стамбулі експерти також очікують сильний землетрус найближчим часом.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
Потоп на Львівщині 10 липня 2025 року
пятница, 11 июля 2025 г.

130 літрів дощу

Наслідки негоди на Львівщині
утворення грози
понедельник, 2 июня 2025 г.

Погодний лексикон

Як виникає гроза?
вторник, 8 июля 2025 г.

Сильні грози

Небезпечна погода над Східною Європою
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
понедельник, 7 июля 2025 г.

Тропічна ніч в Україні

Спати буде важко!
суббота, 5 июля 2025 г.

Коли сонця забагато

Поради проти сонячних опіків
подвійна веселка
воскресенье, 29 июня 2025 г.

Оптичне явище

Чому у веселки сім кольорів?
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты | Заявление о доступности