Погода & Радар
Стартовая страница / Погодные новости /

Чому сніг важко прогнозувати?

03:05
10 декабря 2024 г.

Сніг у прогнозі погоди
Чому сніг важко прогнозувати?

сніговик

Коли ймовірність снігу все ж таки з'являється, прогнози іноді можуть сильно змінюватися з дня на день. Чому так відбувається і які фактори впливають на снігопади?

Сніг – це насправді складне для прогнозування явище в нашому кліматі. Загалом, точний прогноз кількості снігопадів більш ніж на три доби наперед зробити складно. Іноді навіть прогноз на наступний день може бути неточним.

Температура повітря є чи не найважливішим аспектом при розгляді прогнозу снігу. Сніг можливий при температурі нижче 2 градусів тепла, але при плюсових температурах мова може йти лише про дуже мокрий сніг, який інтенсивно осідає на землю або інші поверхні.

При зниженні температури нижче 0 градусів сніг стає більш сухим і пухнастим через менший вміст вологи.

Хоча це звучить просто, але те, чи потраплять опади на землю у вигляді снігу, залежить від температури повітря, через яке вони випадають. Якщо температура повітря буде досить низькою протягом усього часу падіння сніжинок, вони, швидше за все, так і залишаться снігом.

Якщо ж сніг все ж потрапить у зону теплішого повітря, він розтане і перетвориться на дощ або мокрий сніг. Таким чином, хоча повітря на землі може бути досить холодним, температура над ним може бути теплішою, а це означає, що в певний момент пластівці розтануть і більше не будуть випадати у вигляді снігу.

Ще одним важливим аспектом є висота над рівнем моря. На кожні 100 метрів висоти температура, як правило, падає на 0,6 °C. Це пояснює, чому в холодну пору року в гірській місцевості випадає більше снігу, ніж у районах, розташованих на менших висотах.

Крім того, важливе значення має місце розташування. Якщо ви живете у великому місті або на узбережжі, то, швидше за все, там буде тепліше, ніж в навколишній місцевості. Сніг може випасти лише за кілька кілометрів.

Вітер також є важливим фактором. Сильний вітер сприяє охолодженню відкритих поверхонь, таких як ґрунт або асфальт, а також повітря через процес випаровування. Має значення напрямок, звідки дме вітер, і повітряні маси, які переносяться цим повітряним рухом. Наприклад, у прибережних містах, таких як Одеса, сніг частіше випадає, коли вітер дме з суші, ніж з моря, яке зазвичай тепліше.

Якщо температури досить низькі, то сніг, очевидно, легше передбачити, коли відома траєкторія циклону, який принесе сніг. Такі ситуації характерні для гірських районів, в той час, як в низинних районах температура часто дуже близька до нуля, а дощ від снігу можуть відокремлювати частки градуса. Це робить сніг однією з найскладніших частин прогнозу.

Дізнатися, коли прогнозується сніг у вашому населеному пункті, можна за допомогою інтерактивної радіолокаційної карти погоди. Рожевим кольором показані снігопади, а персиковим – льодяні дощі. Чим темніший колір, тим сильніший снігопад та дощ.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
кліщі
среда, 23 апреля 2025 г.

Обережно!

Кліщі активні по всій Україні
прогноз погоди
вторник, 31 декабря 2024 г.

Як створюється прогноз?

Моделювання прогнозу погоди
Як виникає злива?
понедельник, 31 марта 2025 г.

Погодний лексикон

Як виникає злива?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
захист від ультрафіолету
вторник, 29 апреля 2025 г.

УФ-індекс у додатку

Чому захист від сонця важливий?
Дуже сильні дощі повертаються в Україну
четверг, 8 мая 2025 г.

Погодне попередження

Дуже сильні дощі повертаються
четверг, 1 мая 2025 г.

Радар Вітру

Як дізнатися чи буде вітряно?
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты