Стартовая страница / Погодные новости /

Супутнику Марса загрожує знищення

17:00
23 ноября 2022 г.

Космічна драма
Супутнику Марса загрожує знищення

фобус© NASA/ESA

Марсіанському супутнику Фобосу загрожує космічна катастрофа. Астрономи підрахували, що він розпадеться приблизно через 50 мільйонів років, а потім утворить кільце навколо Червоної планети.

Десятиліттями астрономи ламали голову над причинами появи своєрідних смуг на марсіанському супутникові Фобос. Тріщини та борозни на його поверхні відомі ще з 1970-х років, коли космічні зонди передали перші знімки зблизька.

Дослідники підозрюють, що це можуть бути тріщини розширення, викликані приливними силами Марса. Нещодавнє комп'ютерне моделювання підтвердило це припущення.

Згідно з повідомленням, приливні сили між Марсом і Фобосом настільки великі, що планета повільно, але впевнено розірве маленький супутник на частини. Вже зараз відстань від Марса до нього зменшується майже на два сантиметри в рік.

Приливні сили є результатом взаємної гравітаційної взаємодії між небесними тілами. Це явище також відбувається між Землею і Місяцем, але на відміну від Фобоса, немає небезпеки, що наш Місяць може розпастися на частини через ці сили.

У випадку з Фобосом, однак, астрономи припускають, що руйнування настане приблизно через 50 мільйонів років. Частина його уламків потім впаде на Марс. З іншого боку, менші фрагменти і пил будуть збиратися на низькій орбіті і в кінцевому підсумку сформують кільця, подібні до тих, що оточують Сатурн.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
Пасха
суббота, 19 апреля 2025 г.

Погодні прикмети

Погода на Великдень має значення
град
вторник, 6 мая 2025 г.

Погодні курйози

Як утворюється град?
утворення грози
понедельник, 2 июня 2025 г.

Погодний лексикон

Як виникає гроза?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
понедельник, 30 июня 2025 г.

Радар Вітру

Як дізнатися чи буде вітряно?
четверг, 26 июня 2025 г.

28 градусів тепла

Середземне море — як ванна
вторник, 24 июня 2025 г.

Грандіозне небесне шоу

Магічні нічні хмари, що світяться
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты | Заявление о доступности