Стартовая страница / Новости погоды /

Як інверсія впливає на погоду в Україні?

04:45
28 октября 2024 г.

Прогноз погоди
Як інверсія впливає на погоду в Україні?

Велика частина Європи, включаючи Україну, зараз знаходиться під ковдрою стратусу/стратокупола, що тягнеться аж до Франції під гребенем високого тиску. Класична картина з холодним, вологим повітрям, що потрапило під сильну інверсію.

Що таке інверсія?

Зазвичай температура повітря знижується зі збільшенням висоти. Якщо зі збільшенням висоти стає тепліше, а не холодніше, така зміна температури називається інверсією. Підвищення температури особливо сильне на верхній межі інверсії, де холодне, вологе і важке повітря межує з теплим, сухим і легким повітрям. Тоді інверсії діють як бар'єрні шари і тому вважаються майже непроникними. Вони часто являють собою верхню межу шарів хмар, туману або серпанку і є особливо помітними в умовах низького повітрообміну та слабкого вітру.

Інверсія переважає в осінні та зимові місяці. Часто буває так, що в долинах затримується холодне і густе туманне повітря, в той час як на пагорбах і горах світить сонце з ясною плюсовою температурою. У деяких випадках лише кілька метрів висоти відокремлюють двозначні температури від ґрунтових заморозків. Інверсійні шари поширюються лише на відносно тонкий шар, товщиною від кількох сотень метрів до 1,5 кілометрів.

Вплив на погоду в Україні

Саме тому погода цього тижня досить похмура та одноманітна. Значних змін не очікується і до кінця тижня, хіба періодичні дощі. Температури повітря вдень будуть коливатися по всій Україні від 10 °C до 16 °C, найтепліше буде в Криму: в середньому 17 °C. Найхолодніші ночі очікуються на північному сході та в сході країни: від 0 до 5 °C. У Києві найближчими днями буде хмарно із проясненнями, від завтра денна температура буде в межах 11-12 градусів тепла.

Різке похолодання очікується в неділю. За попередніми модельними даними стрибок в температурі може навіть досягати десяти градусів.

Переглядайте детальний, погодинний прогноз для вашого міста на Радарі Погоди.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
Високий УФ-індекс. Як вибрати сонцезахисний крем
среда, 4 июня 2025 г.

Високий УФ-індекс!

Як вибрати сонцезахисний крем?
Весняне рівнодення
четверг, 20 марта 2025 г.

Весняне рівнодення

Дні стають довшими!
град
вторник, 6 мая 2025 г.

Погодні курйози

Як утворюється град?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
среда, 18 июня 2025 г.

Будьте обережні!

Високий рівень ультрафіолету в Україні
Lenticular Mammatus
четверг, 12 июня 2025 г.

Lenticular Mammatus

Хмари схожі на бульбашки
пятница, 20 июня 2025 г.

Глибокий вдих після спеки

Правильне провітрювання влітку
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты