Стартовая страница / Новости погоды /

Як виникає веселка?

01:37
29 мая 2025 г.

Цікаво знати
Як виникає веселка?

подвійна веселка© Vlad Kazhan/Shutterstock.com

Веселка – це оптичне світлове явище. Її можна побачити, коли сонце світить на стіну дощу. Краплі дощу розділяють біле світло на спектральні кольори. Кольори веселки: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій та фіолетовий.

Як утворюється веселка?

Коли світло потрапляє у краплю води, воно трохи відхиляється, коли перетинає межу розділу між повітрям і водою. Згодом воно відбивається від задньої частини краплі води і, нарешті, знову заломлюється, коли виходить з краплі.

Однак кольори початково білого променя світла заломлюються під дещо іншими кутами. Синій, наприклад, заломлюється під кутом 40,6 градусів, червоний – під кутом 42 градуси. Синя складова світла заломлюється сильніше, ніж червона, коли потрапляє у краплю.

Відповідно, світловий промінь відхиляється під певним кутом по відношенню до напрямку падіння. Заломлення світла залежить від довжини хвилі. Після відбиття від задньої внутрішньої поверхні краплі, коли світло виходить з неї, воно знову заломлюється сильніше, ніж його червоний спектр.

Після того, як світловий промінь покидає краплю дощу, ми бачимо лише ті спектральні кольори, які лежать між цими кутами. Кольори за межами цього діапазону не можуть бути сприйняті людським оком. Тому ми бачимо лише кольорову вузьку смугу на зовнішньому краю круглого світлового конуса. Внутрішня частина залишається безбарвною, але часто її можна розрізнити за яскравішим відтінком.

А ви знали?

Розмір крапель впливає на яскравість веселки. Якщо сонячне світло безперешкодно потрапляє на краплі дощу, багато світла відбивається. Чим більші краплі, тим яскравіша веселка.

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
всесвітній метеорологічний день
воскресенье, 23 марта 2025 г.

Професійне свято

Всесвітній метеорологічний день
Весняне рівнодення
четверг, 20 марта 2025 г.

Весняне рівнодення

Дні стають довшими!
Грози в Україні
суббота, 3 мая 2025 г.

Наближається гроза!

Радар погоди: як слідкувати за грозою?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
алергія злакові
среда, 11 июня 2025 г.

До уваги алергіків!

Пилок злаків і липи у повітрі
среда, 18 июня 2025 г.

Будьте обережні!

Високий рівень ультрафіолету в Україні
Lenticular Mammatus
четверг, 12 июня 2025 г.

Lenticular Mammatus

Хмари схожі на бульбашки
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты