Стартовая страница / Погодные новости /

Нові сільськогосподарські шкідники через зміну клімату

01:08
8 мая 2023 г.

Зміни клімату
Нові сільськогосподарські шкідники

На фото зображений зелений рисовий клоп (Nezara viridula). Вони полюбляють витанцьовувати на кущових бобах.На фото зображений зелений рисовий клоп (Nezara viridula). Вони полюбляють витанцьовувати на кущових бобах. - © dpa

Комахи, що повзають і літають на деяких фруктових і овочевих рослинах, на перший погляд здаються нешкідливими. Але інтродуковані комахи є лише передвісником того, з чим можуть зіткнутися садівники-любителі та сільське господарство в результаті зміни клімату.

У майбутньому фермерам доведеться готуватися до появи нових шкідників. До них відноситься, наприклад, зелений рисовий клоп, який вгризається у фрукти та овочі. Це робить малину неїстівною. Через зміну клімату цей шкідник поширюється в Німеччині з 2010 року.

Також все частіше з'являється мармуровий деревний клоп, який походить з Китаю і нападає на широкий спектр фруктів, овочів у сільському господарстві, таких як: спаржа, кукурудза і картопля.

Для фермерів це означає економічні збитки – чи то через неврожай, чи то через неможливість продати продукцію. У таких країнах, як Італія, загальний збиток нещодавно оцінювався в кілька сотень мільйонів євро на рік.

Тож не дивно, що Німецька асоціація фермерів напоготові: "Ми припускаємо, що тиск шкідників і хвороб у майбутньому значно зросте", - каже генеральний секретар Бернхард Крюскен.

Вплив зміни клімату

Велику роль відіграють зміни клімату і, перш за все, сезонні погодні умови, пояснює Сандра Кренгель-Хорні з Інституту Юліуса Кюна (JKI), Федерального дослідницького центру культурних рослин.

У теплих умовах багато шкідників утворюють більше поколінь, які також раніше мігрують у деревостани. Дорослі особини попелиць, наприклад, можуть пережити м'яку зиму і швидше заселити насадження наступного року, можливо, переносячи вірусні захворювання.

Крім того, існує висока ймовірність того, що нові види приживуться і поширяться все далі і далі на північ. Особливе занепокоєння викликає японський жук. Перші екземпляри вже були знайдені на південному заході Німеччини та на кордоні зі Швейцарією.

Жук може завдати серйозної шкоди, особливо фруктовим деревам, полуниці, бобам, кукурудзі, виноградній лозі, трояндам і багатьом іншим видам чагарників і дерев. Японський жук не зустрічається в Україні, але існує ризик його завезення з імпортними рослинними вантажами. Його акліматизація у разі занесення дуже висока.

Редакція Погода & Радар
mit Material der dpa
Больше публикаций
среда, 9 июля 2025 г.

Контраст температур

У багатьох країнах «літня перерва»
утворення грози
понедельник, 2 июня 2025 г.

Погодний лексикон

Як виникає гроза?
Високий УФ-індекс. Як вибрати сонцезахисний крем
среда, 4 июня 2025 г.

Високий УФ-індекс!

Як вибрати сонцезахисний крем?
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
среда, 2 июля 2025 г.

Початок липня

Спекотна погода в Україні
суббота, 5 июля 2025 г.

Коли сонця забагато

Поради проти сонячних опіків
четверг, 26 июня 2025 г.

28 градусів тепла

Середземне море — як ванна
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты | Заявление о доступности