Погода & Радар
Стартовая страница / Новости погоды /

Сезон пилку ліщини й вільхи

12:11
6 марта 2025 г.

Пилкова алергія
Сезон пилку ліщини й вільхи

Вже в середині зими люди, які страждають на пилкову алергію, мучаться від перших симптомів. Вони реагують на пилок ліщини або вільхи, який з'являється в лютому або навіть у січні, якщо зима дуже тепла.

Близько 20-30% всіх алергіків страждають від алергії на ранньоквітучі дерева, такі як береза, вільха й ліщина. Перші симптоми часто з'являються в зимові місяці і посилюються до весни. Перехресна алергія на харчові продукти та пилок інших рослин також є поширеним явищем.

Інформація про пилок у додатку

У нашому додатку ви можете перевірити кількість пилку для рослин, які викликають найбільше алергії в нашій країні. Оберіть місто, яке ви бажаєте, і на першій сторінці перейдіть до розділу "Пилок". Натисніть на нього, щоб побачити тип і кількість пилку у вашому регіоні в поточний день і прогноз на наступні дні.

Пилок ліщини

Ліщина (лат. Corylus), що налічує близько 25 підвидів, належить до родини березових (Betulaceae). Найвідомішим видом є ліщина звичайна (Corylus avellana), яка часто висаджується в садах і плодоносить.

Будучи ранньоквітучим деревом, вона поширює свій пилок в кінці зими і навесні раніше за більшість інших дерев. Поширення пилку ліщини відбувається в основному в лютому і березні, але може початися набагато раніше, залежно від погоди.

Поряд з чоловічими квітками ми також можемо побачити деякі бутоноподібні утворення, які є жіночими квітками, з яких згодом сформується фундук.

Вважається, що фундук починає цвісти при температурі близько 5°C. З середини травня вплив пилку ліщини зазвичай значно зменшується. Якщо симптоми алергії не зникають протягом літа, можливо, у вас також є алергія на пилок трав.

Як тільки температура на вулиці сягає близько 10°C і вище, бджоли знову починають літати, а дикі бджоли починають розмножуватися. Однак у січні та лютому бджоли не знаходять багато їжі. У м'які зими лише ліщина забезпечує бджіл пилком, який вони старанно збирають. Тому ліщина є першим важливим джерелом пилку для бджіл.

Перехресна алергія на пилок ліщини

Люди, які страждають на алергію на пилок, можуть також мати алергічну реакцію на певні продукти харчування. Відомо, що такі перехресні алергії виникають переважно з пилком ліщини.

  • Часто зустрічаються: яблуко, груша, персик, слива, вишня, мигдаль, фундук, селера, томат і соя.
  • Рідко зустрічається: ківі, банан, авокадо, лічі.

Пилок вільхи

Вільха (лат. Alnus) також належить до родини березових (Betulaceae), у нашій країні налічується 30 підвидів. Найвідоміші з них - вільха чорна (Alnus glutinosa), вільха сіра (Alnus incana), вільха зелена (Alnus viridis) та вільха пурпурна (Alnus x spaethii). Вільхи віддають перевагу вологим, часто мокрим місцям, тому їх можна зустріти в заплавах річок, уздовж струмків або на вологих луках. Їх також висаджують у садах, але вони потребують багато світла.

Пилок, що виробляється, як і у ліщини, чоловічими квітками - маточками, містить алергени від помірно сильних до сильних, і літає на початку року, з січня по квітень, а пилок зеленої вільхи - аж до червня.

Іноді пилок вільхи переноситься повітрям у великих кількостях, зазвичай значно більших, ніж пилок ліщини. Довгий час він не вважався таким алергенним, як пилок ліщини. Той, хто має алергію на пилок вільхи, зазвичай також страждає від перехресної алергії.

Симптоми, які відчувають алергіки, більш виражені вранці. Після обіду симптоми стають менш вираженими.

З середини березня кількість пилку знову зменшується, тому алергіки можуть зітхнути з полегшенням. Лише у високогірних регіонах кількість пилку може бути низькою або помірною до травня.

Ранньоквітучі рослини є важливим джерелом їжі для бджіл і джмелів. Вільха і ліщина дають цим маленьким зайнятим істотам першу можливість принести пилок у вулик наприкінці зими.

Перехресна алергія на вільховий пилок

  • Часто зустрічається: яблука, груші, персики, сливи, вишні, мигдаль, фундук, селера, помідори та соя.
  • Рідко зустрічається: ківі, банан, авокадо, лічі.

Надсилайте нам фотографії!

А ви застали цвітіння ліщини та вільхи? Чекаємо на ваші фото тут: https://www.pogodairadar.com.ua/upload

Редакція Погода & Радар
Больше публикаций
Гало
понедельник, 10 марта 2025 г.

Гало навколо Місяця

Гало в небі: погода зміниться?
Грози в Україні
суббота, 3 мая 2025 г.

Наближається гроза!

Радар погоди: як слідкувати за грозою?
кліщі
среда, 23 апреля 2025 г.

Обережно!

Кліщі активні по всій Україні
Все погодные новости
Это также может вас заинтересовать
Полярний день вже скоро
пятница, 2 мая 2025 г.

Крайня північ

Незабаром настане полярний день
Сухо й тепло, але заморозки все ще можливі
понедельник, 28 апреля 2025 г.

Прогноз погоди

Потеплішає, але заморозки все ще можливі
пилок берези
пятница, 25 апреля 2025 г.

До уваги алергіків!

Пилок берези досягає піку
Все статьи
Погода & Радар

www.pogodairadar.com

Контакт
Защита данных | Контакты