Погода & Радар
Стартовая страница / Погодные новости /

Шокуюче відео: Дністер критично обмілів.

12:19
18 августа 2022 г.

Шокуюче відео Дністра
Дністер критично обмілів

На Буковині, через посуху спостерігається критичне обміління Дністра. Недавні дощі дають надію, що ситуація трохи покращиться. Проте, щоб земля ввібрала воду, потрібні довготривалі, помірні опади.

Дане відео опублікував на своїй сторінці у Facebook Національний природний парк "Хотинський". На кадрах видно, в якому стані знаходиться річка. Вода висохла до половини, а безводне дно повністю в тріщинах. На Дністровській ГЕС зазначають, що це історично низький рівень води. За 28 днів липня цього року, приплив до Дністровського водосховища становить лише 19% місячної норми.

На сайті Укргідроенерго повідомили: "За останні майже 50 років на Дністрі не спостерігалось такого вкрай низького притоку, яке є влітку 2022 року. Так, у цей період з червня по липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 55 до 28 м³/с. Без Дністровського водосховища такий природний стік води призвів би до катастрофічних наслідків – засухи. Проте саме робота Дністровської ГЕС забезпечує потреби у воді півдня України та Молдови, відповідно до рішення Міжвідомчої комісії при Державному агентстві водних ресурсів України на рівні не менше 110 м³/с."

ДністерПовноводний Дністер в смт Кострижівка, Чернівецька область. Травень 2019 року. - © Юлія Данилюк

Не всі експерти поділяють цю думку. Дипломований еколог Андрій Мельничук вважає: " Маємо розуміти, що є кількість об'єму води та її якість. Вода найкращої якості – проточна. Перетворення чистої проточної річкової води в застійну у водосховищах – це фундаментальна помилка, на яку опираються всі наступні помилки."

"Корінь хвороби – в стратегії великого руйнування природи, яку почав сталін, і яку свідомо-несвідомо продовжують сучасні регулювальники. Так, ця дамба є, ми повинні розуміти її вплив на навколишнє середовище. Якщо нам шлях в ЄС, ми повинні перебрати не європейські декларативи, а природоохоронну практику, націлену на відновлення природного стану басейну Дністра, і націлитися на ''стале природокористування''. Те, що діюча система поламалася – бачимо через критично низький рівень Дністра. Чи треба чекати, щоб він зовсім пересох?

Ясно, що якщо є спокуса за рахунок вентиля в Новодністровську тримати в заручниках весь ''нижній Дністер, і сільське господарство Молдови зокрема" – завжди знайдеться той, для кого ця спокуса нездоланна", – ділиться пан Мельничук у дописі на Facebook .

А що думаєте про водосховища та причини обміління річки Ви?

Редакція Погода & Радар
03:00
21 марта 2023 г.
Прогноз погоди

Прогноз погоди

Локальні дощі та незвичні температури

10:45
20 марта 2023 г.
Весняне рівнодення

Весняне рівнодення

Дні стають довшими!

03:57
20 марта 2023 г.
freddy

Рекордний "Фредді"

Такого циклону ще ніколи не було

Все статьи
Погода & Радар
веб-страница | приложение
Контакт
UA
Magyarország
Polska
România
Slovensko
Україна (українська)
Защита данных | Контакты